Má vaše dítě potíže ve škole, nevěří si? Se změnou musíte začít u sebe

Odmala jsem toužila po dětech, především po dvojčátkách. To, zda jednou skutečně přijdou, je stále ve hvězdách – jisté ale je, že pro své děti jsem chtěla velkého bráchu, který je ochrání, bude jim vzorem i oporou. Jako nejstarší potomek v naší rodině jsem vyrůstala se dvěma mladšími bratry – a podobnou roli jsem také plnila. Tohle přání se mi vyplnilo; mezi mým prvorozeným synem a mladší dcerou je rozdíl deseti let.

Děti jsou úžasné bytosti. Do svých 2. narozenin mají otevřené vzpomínky do svých minulých životů – některé si pamatují i vlastní smrt. Malé děti vám řeknou věci, ze kterých vám může běhat mráz po zádech, své vzpomínky malují, o minulých existencích se jim zdají sny. A my se – v roli vyděšených rodičů – snažíme přijít na to, co je špatně a jak tyto „problémy“ vyřešit.

Děti jsou dokonalé tak, jak jsou

Každý z nás se snaží své potomky upravit k obrazu svému – byť třeba nevědomky. I já si tím prošla; při prvním těhotenství jsem si po večerech sepisovala, co všechno budeme s malým vytvářet a podnikat. Těšila jsem se, jak budeme stavět domečky pro ježky, na ježdění na výlety i na to, jak mu vše rozumně (a bez křiku nebo fyzických trestů) vysvětlím.

Jenže Vesmír měl jiné plány. Malování, domečky ani procházky Lukáška nezajímaly. Místo toho si celé dny hrál na válku, pod jeho vedením procházely vojáčci, malé tanky a letadla jednou bitvou za druhou. Sešit plánů letěl do koše a já se musela smířit s tím, že hodnoty mého malého syna se s těmi mými příliš neslučují.

Terapie mi otevřela oči

Lukášovo chování jsem pochopila až v okamžik, kdy jsem si prošla regresní terapií – tedy vhledem do minulých životů. Začala jsem rozumět tomu, že děti na svět přicházejí již hotové. Mají svou povahu, jasné představy a názory.

Každá duše si své rodiče vybírá dle toho, aby mohla růst. Funguje to i opačně – i my jako rodiče přitahujeme takové entity, které nám umožní duchovně stoupat. Duše, které si vyberou život plný těžkých situací, rostou karmicky rychleji. Brzy pochopí podstatu existence, životní zkoušky je připravují na další cestu.

Život každého z nás je plný překážek. Některé jsou těžké, nad jinými mávneme rukou. I v ty nejtěžší okamžiky mi pomáhá myšlenka, že se nic neděje bez důvodu – a že každá další zkouška je výzvou nejen pro mě, ale i pro mé okolí. Každý z nás vnímá různě situace odlišně, a je jen na nás, co si z nich odneseme.

Změna dětí začíná u rodičů

Z toho, že děti jsou už v okamžik svého narození hotové osobnosti, vyplývá jedno: Nemůžeme je násilím změnit, pouze zablokovat. Nastavení našeho systému výchovy páchá na dětských duších mnoho křivd a nepravostí. Snahou o „zaškatulkování“ své potomky blokujeme a působíme jim traumata, která jim pak v dospělosti brání plnohodnotně žít.

Děti jsou karmou svých rodičů. Holčičky ji dědí po otci, chlapečci po matce. Vliv na jejich duši mají ale i negativní emoce, které se usazují už dlouhých sedm let před početím. Podobně jsou na tom děti i po svém narození – negativní smýšlení je ovlivňuje až do věku devíti let. Kromě toho se projevují i jejich zkušenosti z minulých životů a povaha, kterou si dětská duše pro svou inkarnaci vybrala.

Vykládat dětem? Ano, či ne?

Na tom, zda by se dětem mělo číst z karet, se neshodnou ani přední odborníci. Malé dušičky v raném dětství řeší své poslání na Zemi a záležitosti z minulých životů – proto je výkladem karet nezatěžuji. Terapii ani práci s energií se nebráním – platí ale, že by sezením měl být přítomen alespoň jeden z rodičů.

To, jak se dítě chová a jaké má problémy, vypovídá nejčastěji o matce. Rodiče malých dětí by měli začít nejprve s nápravou u sebe samotných. Malé duše jsou neuvěřitelně citlivé, pozitivní změna u rodičů se přenese i na ně; platí to ale i v případě negativních energií.

Chcete pomoci svému malému dítěti? Začněte nejdříve u sebe. Čištění čaker je dobrý začátek – během jediné seance vás zbavím většiny tíživých problémů. Pamatujte: Neděláte to jen pro sebe, ale i pro své děti.

Líbil se vám článek? Sdílejte jej i se svými známými a rodinou.

Komentáře